jest typem lekkoatlety wśród psów. Posiada piękną sylwetkę z wyraźnie zaznaczoną muskulaturą. Głowa jest mocna, lecz nie ciężka i wysoko noszona. Wyraz pyska zdradza nam żywe zainteresowanie otoczeniem, wesołość i temperament.

A jaki jest bokser?

Serdeczny i czuły. Bezgranicznie kocha swoją rodzinę, a przede wszystkim dzieci. To w stosunku do nich potrafi wykazywać anielską cierpliwość, wszelakie „pieszczoty”, poszturchiwania znosi ze stoickim spokojem. Lubi mieć rodzinę w całości obok siebie, sam będąc w centrum uwagi.

Posiada nietuzinkowe uzdolnienia aktorskie, pomaga mu w tym bogata mimika. Bokser uradowany to istny gejzer radości i energii. Jak prawdziwy sportowiec uwielbia ruch. Łatwo się uczy, ale jego wybujały temperament nie zawsze pozwala, na posłuchanie i wykonanie komendy. Uwielbia gonitwy, zabawy z innymi psami, zapasy a także aportowanie i szarpanie zabawki jak rozbrykany szczeniak. Rzadko wykazuje zachowania agresywne, a jeśli już tak się stanie, nie jest to wynikiem natury tego psa, lecz wychowania. Wykazuje silny popęd do walki, lecz słaby do samoobrony. Bokser zrywa się do ataku o wiele łatwiej w obronie swojego właściciela lub członków swojej rodziny. Nie jest dobrym stróżem. Cechuje go pewność charakteru, mała szczekliwość, duża odwaga.

Czuły I dobroduszny,
Odważny i szczery – oto bokser
Cytat M.Pollet-Le boxer